CD 2004 Ja i mój świat 1: Piosenki, prezentacje i zabawy dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Wydawnictwo Harmonia 2014 (57 min.)

Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

Zestaw zawiera dwie płyty:

  • płytę CD z nagraniami piosenek, każda z 24 piosenek została nagrana w wersji wokalnej i instrumentalnej;
  • płytę DVD, na której znajdują się 23 prezentacje multimedialne, które stanowią atrakcyjną, innowacyjną dla uczniów pomoc dydaktyczną, utrwalającą zdobytą wiedzę, a także teksty i zapisy nutowe piosenek z płyty CD oraz opracowane do nich zabawy.

Celem zabaw jest nauczenie czerpania radości z kontaktu z drugą osobą i kształtowanie emocjonalnej wzajemności. W zabawie doskonalimy kompetencje społeczne ucznia jako partnera dla innych w grupie, budujemy jego autorytet i poczucie przynależności. Wartości te są niezwykle ważne w integracji z rówieśnikami. W ten sposób kształtujemy teorię umysłu u dziecka, zawierającą się w umiejętności odczytywania stanów emocjonalnych innych osób i empatii.

 

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie