Konferencja odbędzie się 8 listopada w formie zdalnej w godzinach 10:00-13:00. W tym roku głównym tematem będzie sztuczna inteligencja i nowe technologie w działalności biblioteki.

Tematyka Seminarium nie jest przypadkowa, ponieważ jest związana z jednym z kierunków polityki oświatowej, wskazanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotyczącym wsparcia rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli. Prelegenci opowiedzą o zasadach funkcjonowania sztucznej inteligencji, perspektywach jej rozwoju oraz wykorzystaniu AI w pracy nauczyciela i bibliotekarza. Ponadto usłyszymy o sposobach na promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych do zrealizowania w bibliotece szkolnej. Do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem zaprosiliśmy zarówno ekspertów na co dzień zajmujących się wdrażaniem nowych technologii w oświacie, jak i praktyków związanych z bibliotekami.

Patronatami honorowymi wydarzenia są Okręg Pomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz gdyński oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na stronie:

https://pbp.gda.pl/aktualnosci/xxi-seminarium-dla-nauczycieli-bibliotekarzy-online/

program seminarium

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie