Zapraszamy na spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli miasta Słupska i regionu S(prawny) bibliotekarz szkolny. Czyli działamy zgodnie z prawem i kreatywnie w bibliotece szkolnej dnia 28 listopada (wtorek) o godz. 12.30 „Mosty Kultury: współpraca bibliotekarzy z ukraińską społecznością”, które poprowadzi dr Maria Aleksandrovich – kierownik Zakładu Psychologii Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.

„Podczas tego spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak biblioteki stanowią mosty, łącząc różne kultury i przyczyniając się do integracji z naszymi ukraińskimi sąsiadami. Omówimy między innymi jakie są psychologiczne podstawy budowania relacji międzykulturowych, jak wojna zmienia życie ludzi, jakie są najlepsze praktyki w organizowaniu integracyjnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych oraz jakie mogą być zadania bibliotekarzy, którzy angażują się w tworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla ukraińskiej społeczności”.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa: wspomaganie@pbp.slupsk.pl  lub tel. 59 8488839

Po spotkaniu sieci, ok. godz. 13.30, w związku z zapytaniami od bibliotekarzy szkolnych dotyczącymi pracy w bibliotece szkolnej w programie LIBRUS i MOL, zapraszamy na spotkanie dla zainteresowanych, w celu wymiany doświadczeń między nauczycielami bibliotekarzami pracującymi w tych programach.

ZAPRASZAMY!

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie