Biblioteka istnieje i działa już 70. rok. Jednak nie zawsze wyglądała tak jak dzisiaj.

Minione 70 lat – to okres nieustających zmian. Sprzęty, jakimi posługiwał się bibliotekarz przed laty, materiały, jakie wykorzystywał, różnią się zasadniczo od tych dzisiejszych, choć może zaskoczyć fakt, że ołówek i gumka w niektórych naszych bibliotekarskich czynnościach mają się dobrze. 🙂

Starsi czytelnicy i bywalcy biblioteki pamiętają zapewne naszą bibliotekę sprzed lat. A młodsi, cóż… – biblioteka z drugiej połowy ubiegłego wieku to dla nich zapewne zamierzchła historia, relikt dawnych lat i pewnego rodzaju abstrakcja historyczna.

W roku jubileuszu – 70 lecia biblioteki zapraszamy do zabawy… Przygotowaliśmy konkurs pt. „Biblioteka niedzisiejsza” dostępny na naszym FB.

W miesiącach wakacyjnych będziemy na bibliotecznym FB umieszczać fotografie artefaktów bibliotecznych. Ogółem będzie tych fotografii 11. Zadaniem konkursowiczów będzie odgadnięcie co przedstawia dana fotografia i do czego służył prezentowany przedmiot. Odpowiedzieć należy w komentarzach pod postem umieszczonym na fb. Osoba, która udzieli najwięcej trafnych odpowiedzi jako pierwsza – zostanie zwycięzcą naszego konkursu. Zachęcamy do udziału w naszej zabawie, wystarczy śledzić biblioteczny FB i odpowiadać na zadane pytania.

Pytanie konkursowe nr 1 pojawi się 10 lipca na naszym bibliotecznym fb i potem kolejno następne, aż do numeru 11.

Po zakończeniu konkursu osobę, która osiągnie najlepszy wynik, zaprosimy do PBP w Słupsku po odbiór nagrody-niespodzianki. Przygotowani będziemy również na remis czy w razie potrzeby dogrywkę.

W naszej zabawie nie mogą brać udziału bibliotekarze z PBP w Słupsku i Filii.

Zapraszamy do zabawy! Naprawdę warto!

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie