Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk zaprasza na trzecią konferencję Zdrowy Pomorzanin, która odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w Centrum Konferencyjno – Biznesowym PGE Areny (Sala PGE Atom Club) w Gdańsku. Hasłem tegorocznej edycji jest Zdrowie i bezpieczeństwo w środowisku szkolnym. Wyzwanie w nowoczesnej szkole. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli sektora oświaty – dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pielęgniarek szkolnych; pracowników samorządów lokalnych, odpowiedzialnych za edukację, politykę społeczną i zdrowotną, ponadto do uczniów i rodziców.

Celem konferencji jest podniesienie świadomości na temat zdrowego stylu życia, odżywiania oraz przeciwdziałania chorobom nowotworowym u dzieci i młodzieży, jak również podkreślenie w tym kontekście wpływu szkoły oraz czynników zewnętrznych na ucznia, stanowiącego kapitał społeczny Regionu. Założeniem organizatorów jest poprawa stanu zdrowia uczniów, wsparcie szkół we wdrażaniu programów edukacyjnych promujących zdrowie oraz zachęcenie do wprowadzania nowych rozwiązań i dobrych praktyk na płaszczyźnie profilaktyki zdrowia i edukacji na poziomie lokalnym oraz regionalnym.

Program konferencji przewiduje dwa bloki tematyczne – podczas pierwszego panelu omówione zostaną zagadnienia związane z edukacją żywieniową, programami w zakresie zdrowego odżywiania w szkole oraz organizowania przestrzeni promującej zdrowie w szkole. W drugiej części konferencji prelegenci poruszą problematykę profilaktyki przeciwdziałania nowotworom, wpływu środowiska na styl życia i stan zdrowia dzieci i młodzieży.

Zaproszenie na konferencję

Więcej Informacji

 

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie