Wernisaż wystawy przekrojowej Eugeniusza Jana Kozłowskiego „Świat wspomnień”.

21 czerwca w naszej bibliotece miało miejsce artystyczne wydarzenie – wernisaż wystawy przekrojowej Eugeniusza Jana Kozłowskiego „Świat wspomnień”.

Autora prac nie trzeba przedstawiać większości mieszkańcom Człuchowa. Eugeniusz Kozłowski jest artystą, który kochając ziemię człuchowską promuje jej walory poprzez swoją sztukę na wystawach w Polsce i za jej granicami. Artysta kocha też morze i uwielbia je malować.

Podczas wernisażu mieliśmy jedyną okazję wysłuchania historii niemalże każdego z 31 prezentowanych prac olejnych – miejsc, które przedstawiają, osób, a także inspiracji.
Oczami artysty odkrywaliśmy  okoliczne jeziora, ścieżki rowerowe pośród pięknych lasów, ulubione widoki malarza, a także miejsca z licznych plenerów malarskich.
Eugeniusz Kozłowski nie ukrywa, że ostatnio zafascynowała go mitologia słowiańska i historia  Słowian, a efektem tychże zainteresowań są niezwykłe abstrakcje, które wszystkich bardzo poruszyły i zainteresowały.
Nie obyło się bez licznych podziękowań, gratulacji, życzeń dla bohatera wernisażu, My również podziękowałyśmy artyście za udostępnienie prac i wprowadzenie nas w osobistą podróż do świata wspomnień i przeżyć ukrytych w każdym pociągnięciu pędzla.
Dziękujemy wszystkim, w szczególności Burmistrzowi Miasta Człuchów, który objął to wydarzenie swoim patronatem.

Wernisaż stał się okazją do spotkania pełnego wspomnień, wzruszeń i uśmiechu, pośród niezwykłych obrazów niezwykłego artysty.
Wystawę będzie można oglądać do końca wakacji. Zapraszamy.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie