ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ „EUGENIUSZ JAN KOZŁOWSKI – ŚWIAT WSPOMNIEŃ”

21 czerwca 2023 o godz. 17.00 w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Człuchowie odbędzie się wernisaż wystawy przekrojowej Eugeniusza Jana Kozłowskiego, człuchowianina, artysty, malarza, grafika i rzeźbiarza.

Spośród  ponad 1600 obrazów i około 350 rzeźb artysty, trudno wyłowić te, które powinny znaleźć się na wystawie, gdyż każda praca niesie za sobą echo wspomnień i przeżyć. Ostatecznie na wystawie zaprezentowane zostanie 31 prac malarskich i 1 rzeźba.
Pierwsza indywidualna wystawa Eugeniusza Kozłowskiego została zorganizowana w roku 1977. Od tego czasu jego prace prezentowane były na ponad czterdziestu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Białorusi.
W twórczości Eugeniusza Kozłowskiego dominują obrazy marynistyczne. Wśród prac nie brak jednak  abstrakcji, aktów,  afrykańskiej rzeźby i człuchowskich pejzaży. Z olejnych płócien wyłaniają się dawne miejsca zamieszkania, których dziś próżno szukać wśród istniejącej zabudowy miasta. To wyraz zadumy nad upływem czasu i tęsknoty do lat młodości.

Eugeniusz Jan Kozłowski nagrodzony został wieloma nagrodami z malarstwa aktu i marynistyki. To stypendysta fundacji kanadyjskiej z Toronto. Odznaczony przez Ministra Kultury i Sztuki oraz Dziedzictwa Narodowego dyplomem za zasługi dla kultury polskiej. Działający w kilku Stowarzyszeniach artystycznych min. Od wielu lat jest Vice Prezesem  Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polski, oddziału Koszalin, jest członkiem Stowarzyszenia Pomorskiego Marynistów Polskich w Ustce, Stowarzyszenia ArtFiends, związany ze słupskim Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego. Jest też wieloletnim członkiem Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Człuchowskiej itd.

Wystawa uzyskała patronat Ryszarda Szybajło- Burmistrza Miasta Człuchów.

Zapraszamy serdecznie.

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/947964886534903?ref=newsfeed

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie