Warsztaty twórczej profilaktyki poprzez teatr i dramę dla dzieci i młodzieży organizowane przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną, Filię w Człuchowie

Kiedy możemy mówić o teatrze, co to jest pantomima, co to jest mimika, gest, etiuda? W jaki sposób wyrazić gestem emocje (radość, smutek, złość) lub np. kolor?

To tylko kilka, z licznych zagadnień, jakie poruszone zostały podczas poniedziałkowych (15.05.2023 r.)  Warsztatów Twórczej Profilaktyki  Poprzez  Teatr i Dramę dla  Dzieci i Młodzieży,  prowadzonych przez Mirosława Glinieckiego, szefa teatru STOP z Koszalina.

W warsztatach udział wzięły dzieci polskie i ukraińskie z Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie, zdobywcy pierwszych miejsc kl. 1-3 w szkolnym konkursie czytelniczym Wieża Czytelnicza.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w poszczególnych ćwiczeniach, pobudzających ich kreatywność, ale przede wszystkim sprzyjających integracji i zwiększeniu poczucia własnej wartości. Zabawa w teatr wywiera duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrza ich zmysł obserwacji, pozwala wykreować sytuacje i wczuć się w odgrywanie ról, kształtuje osobowość i rozładowuje nagromadzone emocje szczególnie, gdy prowadzona jest przez doświadczonego edukatora, a takim z całą pewnością jest Pan Mirosław Gliniecki, kierujący STOP z Koszalina.

Pan Mirek Gliniecki z sobie znaną tylko, niezwykła umiejętnością  wydobył z uczniów ogromne pokłady energii i wiary we własne możliwości. Dziękujemy panu Mirkowi, który zagwarantował nam edukacyjną zabawę w teatr.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie