26 kwietnia w ramach XXIX Pomorskiej Wiosny Literackiej gościliśmy Paulinę Hendel – pisarkę książek fantasy dla młodzieży.

Paulina Hendel jest autorką postapokaliptycznej serii „Zapomniana księga”. Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest cykl „Żniwiarz”. Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia różnych dolegliwości.
W spotkaniu autorskim udział wzięli zainteresowani jej twórczością uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie, Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie, Zespołu Szkół Społecznych STO Człuchów, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Czarnem.
Uczniowie obejrzeli niezwykle ciekawą prezentację na temat twórczości Pauliny Hendel, słowiańskich bóstw, demonów i dawnych wierzeń. Był też wykład o literaturze postapokaliptycznej oraz oczywiście możliwość zadawania pytań. Paulina Hendel opowiedziała również o swojej pracy pisarza, o tym jak długo tworzy książkę, co ją inspiruje, gdzie poszukuje informacji. Na koniec autorka rozdała autografy i zrobiła pamiątkowe zdjęcie z młodzieżą.

Dziękujemy Paulinie Hendel za niezapomniane spotkanie.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie