Uczniowie klas trzecich  człuchowskich szkół podstawowych z Zespołu Szkół Sportowych,  Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi, Szkoły Piano miały okazję uczestniczenia dzisiaj tj. 8 marca 2024 r. w wyjątkowym spotkaniu z Panem Markiem Michalakiem. Pan Marek Michalak był  Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018, jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, Kanclerzem  Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, a także autorem książek dla dzieci.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak to się stało, że Pan Marek zaczął pisać książki dla dzieci? Co to takiego jest Order Uśmiechu, kto taki Order może otrzymać, jak odbywa się ceremonia nadania Orderu? Dzieci miały również wspaniałą okazję przyjrzenia się z bliska Orderowi, odznaczeniu, które dla wielu Kawalerów Orderu jest najwspanialszą nagrodą, gdyż przyznawaną przez dzieci.  Młoda widownia zainteresowała się również naczyniem, z którego wypijany jest sok z cytryny przez osobę odznaczoną, podczas uroczystości dekorowania.

Spotkanie było wspaniałą lekcją, możliwością  rozmowy młodych  ludzi z autorytetem, który przez wiele lat stał i nadal stoi na straży praw dziecka. To był czas rozmowy o tym, co w życiu jest ważne i co daje moc.

Spotkanie zakończone zostało wielkimi podziękowaniami, a chętni mogli nabyć książki Pana Marka wraz ze specjalnymi dedykacjami.

To była niezapomniana lekcja na temat Praw Dziecka i piękne spotkanie z Wielkim Przyjacielem Dzieci.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie