Monika Małgorzata Sawicka-Komala. „Kolory i cienie życia”. Debiut poetycki.

„Marzenia warto mieć

Marzenia spełniać trzeba

Bo marzyć to nie grzech

Grzechem są niespełnione marzenia…”

fragment wiersza Marzenia, M.M Sawicka-Komala

Wczoraj mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczenia w „ spełnianiu marzenia” bohaterki wieczoru, autorki debiutanckiego tomiku poezji „Kolory i cienie życia”, Moniki Małgorzaty Sawickiej-Komali.

Jak sama autorka powiedziała, wiersze pisała kiedyś, w młodości, później proza życia zamknęła w niej tę pasję, zamknęła na wiele lat i dopiero niedawno pragnienie pisania wierszy eksplodowało w niej z siłą, której już teraz nie potrafi i nie chce zatrzymać.

Monika Małgorzata Sawicka-Komala jest nauczycielka języka polskiego z wieloletnim stażem, terapeutą pedagogicznym, logopedą, wykładowcą uczelni. Pracuje z dziećmi i to sprawia jej ogromną satysfakcję. Uwielbia czytać kryminały i literaturę piękną. Jest miłośniczką zwierząt.

W krótkim opisie tomiku możemy przeczytać: ,,Kolory i cienie życia” powstały w wyniku przeżyć osobistych, które wpłynęły na charakter wierszy. Utrata najbliższych spowodowała głębokie rozterki oraz przemyślenia autorki, co zaowocowało powstałą twórczością…”

Na wczorajszy debiut literacki przybyło wielu gości; przyjaciele, rodzina oraz miłośnicy poezji.

Mieliśmy możliwość usłyszenia pięknych wierszy w wykonaniu autorki, a także poetyckich inspiracji i historii związanych z procesem twórczym.

Były chwile wesołe, ale też pełne wzruszeń, a nawet łez.

Dziękujemy Monice za wprowadzenie nas w swój wewnętrzny świat nasycony emocjami, świat dający nadzieję i wiarę w drugiego człowieka.

Z  okazji urodzin życzymy spełnienia marzeń i wydania wielu kolejnych tomików  z poezją, która będzie inspirowała nas wszystkich do spełniania własnych marzeń.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie