11 i 12 grudnia młodzież ukraińska wraz z Paniami  opiekunkami z Ukrainy, przebywająca w Bursie przy Zespole Szkół Sportowych w Człuchowie miała niecodzienną okazje uczestniczenia w przedświątecznych zajęciach edukacyjno – plastycznych. Organizatorami warsztatów była Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Słupsku Filia w Człuchowie.

Pani Elżbieta Gmura zaprezentowała uczestnikom wiele możliwości, jakie daje technika makramy.

Wszyscy podjęli się próby wykonania makramowych choinek, aniołków, czapeczek i innych ozdób. Niektórym do gustu przypadły makramowe zakładki.

Początki były bardzo trudne, gdyż sznurki plątały się, a wzory były zawiłe. Jednakże z każdym kolejnym splotem szło coraz lepiej.

Praca z makramą uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. Wykonywanie prac z makramy wymaga precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie nitek, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

Zdobywanie nowych umiejętności plastycznych, rozwijanie zdolności manualnych, a przede wszystkim osiągniecie  satysfakcji z własnoręcznie wykonywanej pracy bardzo podnoszą wiarę w siebie i swoje możliwości.

Wszystkie prace uczestnicy mogli zabrać ze sobą.

Niektórzy z pewnością ozdobią nimi swoje aktualne miejsce pobytu – z dala od rodzinnego domu. Inni być może przekażą prace na szkolny świąteczny jarmark.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie