Ferie w Bibliotece Pedagogicznej – artystycznie.

Malowanie obrazów, podobnie jak czytanie książek, pozwala puścić wodze fantazji, oferując w zamian nieskończoną radość i satysfakcję z tworzenia.
Warsztaty z malowania akwarelą, jakie miały miejsce w naszej bibliotece, urozmaicały dzieciom i młodzieży polskiej i ukraińskiej czas ferii zimowych.
W kameralnej grupie, krok po kroku uczestnicy  warsztatów mieli okazję stworzenia własnych prac malarskich, rozwinięcia posiadanych umiejętności artystycznych oraz skorzystania z porad profesjonalisty.
Zajęcia prowadził Mirosław Meger, lokalny artysta, absolwent Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, członek Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej w Koszalinie oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Kolejną atrakcją podczas ferii były warsztaty tworzenia makram.
Makrama to technika ręcznego i bardzo dekoracyjnego zaplatania sznurków.
Uczestnicy warsztatów podziwiali gotowe ozdoby, lecz przede wszystkim  poznali różne rodzaje i metody plecenia, aby finalnie próbować stworzyć swoje własne makramy.
Nie było to jednak takie proste… Sznurki się plątały, a rodzaje splotów myliły. Efekt końcowy zachwycił wszystkich.
Warsztaty poprowadziła Elżbieta Gmura.

Zarówno malowanie obrazów, jak i każda próba tworzenia artystycznego stymuluje umysł i rozwija warsztat artystyczny. Sztuka posiada różne oblicza, w tym także terapeutyczne, które koi duszę i zachęca do ekspresji nagromadzonych uczuć i emocji.

To bardzo ważne w dzisiejszych, tak trudnych czasach.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie