„Czytanie wrażeniowe” – Dzień z Panią Małgorzatą Swędrowską.
21 lutego 2024 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tropiciele i Promyki z Przedszkole Miejskie im. Jacka i Agatki w Człuchowie mieli wyjątkową okazję doświadczenia wielkiej przygody z literaturą podczas spotkania z Małgorzatą Swędrowską twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, „czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami”. Podczas zajęć z minuty na minutę dzieci były coraz bardziej skoncentrowane, wsłuchane w słowa Pani Małgosi i zaangażowane we wspólne czytanie i rozumienie tekstu.
Tego samego dnia w czytelni człuchowskiej filii odbyły się warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez Panią Małgosię.
„Książka i możliwość czytania, to jeden z najwspanialszych cudów ludzkiej cywilizacji”.

Tak pisała Maria Dąbrowska, jednakże czy wspólny czas spędzony na opanowywaniu przez dziecko sztuki czytania może przynieść wiele radości i satysfakcji? Jak wzmocnić wiarę dziecka w jego możliwości? Czy poznawanie liter to świetna zabawa? Czy picture booki to wartościowe pozycje?
Na te i wiele innych pytań z pewnością znalazły odpowiedź uczestniczki warsztatu.
Warsztaty dały okazję do rozmowy, do wgłębienia się w teorię „czytania wrażeniowego”, do pozyskania wartościowych książek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za profesjonalne i inspirujące zajęcia z przedszkolakami, a także za warsztaty dla nauczycieli, dające pole do refleksji na wielu poziomach, przeprowadzone w miłej, twórczej atmosferze.

Zobacz również

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie